Hledáte nejlepší vodní vysavač pro své potřeby? Neztrácejte čas hledáním, protože jsem tu, abych vám pomohl. Při výběru správného vodního vysavače je důležité zvážit několik faktorů. Kapacita nádrže je klíčovým hlediskem, které určuje, jak dlouho budete moci pracovat bez nutnosti vyprázdnění. Dále byste měli zvážit výkon sacího tlaku, který ovlivňuje efektivitu sběru nečistot. Další ohled je dostupné příslušenství, jako jsou hubice a kartáče, které usnadňují čištění různých povrchů. Nepodceňujte ani referencie a hodnocení uživatelů, které vám poskytnou cenné informace o kvalitě vysavače.

Rozdíl mezi vodními vysavači a běžnými vysavači

Vodní vysavače jsou vybaveny nádrží na vodu, která se používá k filtrování čištěného vzduchu. Běžné vysavače používají filtr s prachovými částicemi pro zachycení nečistot. Představují odlišnou technologii. Vodní vysavač je navržen tak, aby čistil a udržoval čerstvý vzduch a běžné vysavače jsou určeny k úklidu pevných částic.

Vodní typ může být drahý, ale mnohem efektivnější při odstraňování alergenů a prachu. Je schopen čistit velké množství alergenu bez toho, aniž by se do znečištěného prostoru uvolnil další prach.

Jak funguje vodní vysavač?

Úklid domácnosti bez pořádného vysavače je velmi obtížný úkol. Jestliže se jedná o velkou plochu, stane se naprosto nemožným. Proto, abyste usnadnili tento úkol, je důležité vědět, jak funguje vodní vysavač, který vám pomůže s čištěním.
Vodní vysavač umožňuje čistit na mikroskopické úrovni. Jeho nádobka na vodu je ideální pro povrchovou filtraci, protože se dostatečně zbaví nečistot. Kromě toho mohou být stejné čisticí prostředky také použity k odstraňování nečistot a alergenů z domova. Velkou výhodou je i to, že filtry jsou snadno udržovatelné a mohou být opakovaně použity. Navíc doba čištění je rychlá, což umožní ušetřit čas.

Různé typy filtrů u vodních vysavačů

Vysavače vody se obvykle skládají z různých typů filtrů, které jsou určeny k odfiltrování nečistot. Filtry mohou být buď přední nebo zadní. Přední filtr brání tomu, aby se nečistota dostala do trysky vysavače. Zadní filtry potom chrání motor před poškozením, protože udržují veškerou nečistotu a prach uvnitř jednotky.

HEPA filtr se často používá v vysavačích vody. Tento typ filtru je velmi účinný při odstraňování alergenů, roztočů a prachu ze životního prostředí. Filtry HEPA se také používají k odstraňování škodlivin z ovzduší a pro lepší čištění prostor.

Akumulační filtry

Akumulační filtry umožňují částicovému materiálu akumulovat na jejich povrchu a také umožňují zadržet malé částice, jako jsou prach, usazeniny a bakterie.

Filtry na bázi hydrofobizace

Tyto typy filtrů fungují tak, že hydrofobizujúcí látka se nanese na povrch filtru a potom dovede odstranit i ty nejjemnějši částice z vody. Tyto filtry jsou velmi účinné proti bakteriim a plísni.

Kapacita a síla sacího tlaku u vodních vysavačů

Vodní vysavače jsou vysoce účinné zařízení, které mohou efektivně čistit téměř jakýkoliv typ povrchu. To je dáno velmi silným tlakem proudění vody, který poskytuje tyto vysavače. Kapacita a síla sacího tlaku umožňují tyto stroje bez problému odstranit i ty nejtrvalejší nečistoty. Z tohoto důvodu se vodní vysavače staly jednou z nejpoužívanějších metod úklidu na pracovišti.

Většina moderních vodních vysavačů je schopna dosáhnout velmi silného sacího tlaku, což usnadňuje čištění tvrdých podlah. Mohou být rychle a účinně použity na čištění obtížných nečistot, jako jsou oloupáné barvy, oleje a lepidlo. Vodní proud dokáže odstranit nečistoty z povrchu bez škrábání ani poškozování. Navíc je možno nastavit kapacitu, která by mohla být upravena pro různé druhy čištění podle potřeb uživatele.

Vysavače se také mohou použít na čištění podlahy s opravdu malými trhlinami a mezerami.

Příslušenství a doplňky k použití s vodním vysavačem

jak-vybrat-nejlepsi-vodni-vysavac-pro-vase-potreby
Jak vybrat nejlepší vodní vysavač

Příslušenství a doplňky k použití s vodním vysavačem jsou důležité pro zajištění bezpečnosti a účinnosti čištění. Použití kvalitního příslušenství může zvýšit životnost aspirátoru. Existují různé typy příslušenství, od kartáčů na podlahu a plochy na pohovky a postele po hadicová nástavce. Každé použití je určeno k čištění určitého typu podlahy nebo textilie. Hadice se skládají z potrubí a adaptérů, které umožňují cestování po bytě bez toho, abyste museli vysavač každou chvíli přenášet. Nástavce jsou navrženy tak, aby se použily pro speciálně navržené spotřebiče a pro označené druhy čalouněných nebo laminátových podlah.

Nejlepší značky a modely pro profesionální úklid s pomocí vodního vysavače

Vysavače s vodou, také nazývané čističky vzduchu s vodním filtrem, jsou skvělou volbou pro trvalé čištění domácností. Díky svému bezsáčkovému systému a vysoce koncentrovaným filtračním médiím, vysavače s vodou dokážou odstranit i nejmenší částice z domácnosti. Zde je několik nejlepších značek a modelů pro profesionální úklid:

 • Rowenta RO6395EA
 • Dirt Devil M678-3
 • Bosch BBS6330GB
 • Philips FC9922/09
 • AEG AG71A2

Rowenta RO6395EA je velmi efektivní a energeticky úsporný model. Je velmi lehký a má velmi silný motor. Také to poskytuje maximální účinnost při nižší spotřebě energie. Tato jednotka je vybavena zahnutou trubicí a příslušenství pro snadný přístup k obtížně dosažitelným oblastem.
Dirt Devil M678-3 je další skvělé řešení pro profesionální úklid. Tento model se pyšní 3litrovou nádobou na prach a pokročilým filtračním systémem, který zaručuje nejvyšší kvalitu uklidu.. Jeho unikátní dvojitý omyvatelný filtr udržuje neustálou kvalitu čištění po delší dobu.
Bosch BBS6330GB je tichý, robustní a úsporně šetřivý model, který je ideální pro ty, kteří hledají energeticky úsporné řešení pro domov. Model disponuje velmi silnou hubicí s ocelovou trubici, což umožňuje lepší pokryt vysavačem oblasti. Nastavitelnost saca spotřebitele pomoc regulace vzduchu poskytuje lepší čistici schopnost.
Philips FC9922/09 je úplne nově navrzeny model s extra silnym motorem a velmi efektivnymi filtračnymi medii. Jeho vestavena technologie AquaTech™ dokazuje spektakularni odstraneni prachu i alergenu z domaciho prostredi. Spotrebitel si muze taktez nastavit regulaci pritahu na 0,5 litru na sekundu coz muze predat az 7x vetsi sacici stisk nez běznoe vacsiny.
AEG AG71A2 ma jedinecny design, coz umoznuje dosahnut lepsich ucinku pri cisteni jiz zminenych obrtisnehu prostoru ve vašich domech ci bytech. Diky svym patentovanym cyklonum si spotrebitel muze byt jisty ze dosaha o 2x lepsiho saciho vykonu nez běznoe vacsiny. Krome toho ma tento model take extra velky saci vaky na prach o objemu 5 litru, coz usetrime cas pri sbirani toho co sme nasly.

Výhody používání vodního Vysavace ve srovnání s běžným Vodem čistícím strojem.

Vysavače vody se využívají ke čištění, odstranění nečistot a pro jemnou údržbu. Použitím vodního vysavače můžete dosáhnout lepších výsledků čištění než s běžným vodním čistícím strojem. Následující jsou některé z výhod, které lze zařadit do srovnání:

 • Dostupnost – Vysavače vody jsou snadno dostupné a jejich cena je nižší než u běžných vodních čisticích strojů.
 • Účinnost – Vysavače vody účinně odstraňují i ty nejjemnější nečistoty, které obvykle zůstávají po použití běžného vodního čisticího stroje.
 • Bezpečnost – Vysavače vody jsou mnohem bezpečnější než běžné vodní čisticí stroje, protože mají speciálně navržený systém čerpání.
 • Snadno se použitelné – Ovládání vysavače je velmi jednoduché a snadno se obsluhuje.

Náklady na nákup, provoz a údržbu.

Koupě, provoz a údržba aspirátorů s vodou mohou být drahé. Náklady na první nákup zařízení se mohou pohybovat od několika stovek do desítek tisíců korun. Kvalita zařízení může ovlivnit také cenu. Cena náhradních dílů se však obvykle obměňuje každý rok, což může snížit celkové náklady na údržbu. Náklady na provoz se liší podle toho, jestli je aspirátor použitý či nový. U nových modelů mohou být tyto náklady nižší, avšak i tak by měly být brány v úvahu. Některé provedení mají nižší spotřebu energie nebo vyšší výkon, což má za následek nižší účty za elektřinu. Aspirace s vodou by měla být opatrně provozována, aby se minimalizoval počet poruch a problém s údržbou. Správné pravidelné čištění je pro dlouhodobé uchování aspirace velmi důležité. Pravidelný servis je také nutnost a měly by být realizovány alespoň jednou ročně.

Tipy pro správnou péči a údržbu vašeho nového Vodenega sesalca

Vodenega sesalca je potřeba správně zacházet a vyžaduje pravidelnou údržbu. Chcete-li, aby váš nový spotřebič fungoval spolehlivě po dlouhou dobu, musíte se o něj starat. Tipy pro správnou péči a údržbu vašeho nového Vodenega sesalca:

 • Pravidelně čistěte filtry aspirátoru, aby se zabránilo zablokování.
 • Kontrolujte sací hadici, trubky a hadice na praskliny nebo jiné poškození.
 • Vyměňujte sáčky, aby se udržela vysoká účinnost čištění.
 • Kontrolujte kryt motoru, uvolněte hrubý prach z motoru a pravidelně mazlete.
 • Vypusťte vodu z nádoby pro zachycení přebytečné vody.
 • Udržujte čistý, suchý prostor pro skladování aspirátoru.

Je důležité dbát na to, aby byl Vodenega sesalec správně uložen a aby se o něj pečovalo podle uvedených tipů.

Lukas